Anasayfa / Haberler / Yüzme Akademisi Yarışması Sonuçlandı

Yüzme Akademisi Yarışması Sonuçlandı

“Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi Mimari Proje Yarışması” 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. Maddesi ve Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği doğrultusunda Lüleburgaz Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen serbest, ulusal ve iki aşamalı, mimari proje yarışmasıdır. Yarışma süreci tamamlanmış ve sonuçlar belli olmuştur.

 

İşte sonuçlar:

1.Aşama Tutanak ve Raporlar

2. Aşama

8 SIRA NUMARALI PROJE

14 SIRA NUMARALI PROJE

20 SIRA NUMARALI PROJE

21 SIRA NUMARALI PROJE

24 SIRA NUMARALI PROJE

26 SIRA NUMARALI PROJE

29 SIRA NUMARALI PROJE

33 SIRA NUMARALI PROJE

Lüleburgaz  Yıldızları  Yüzme  Akademisi  (LYSA),  kentte faaliyette  olan  Lüleburgaz  Yıldızları  Futbol Akademisi  (LYFA),  inşaatı başlayan Lüleburgaz  Yıldızları  Kadın  Akademisi  (LYKA),  projeleri tamamlanan  Lüleburgaz  Yıldızları  Sanat Akademisi  (LYSA)  ve  gelecekte  yapımı  düşünülen  diğer  akademiler  ile  birlikte  kentin  sosyal  ve  kültürel strüktürünün geliştirilmesinde büyük öneme sahiptir.

Yüzme Akademisi için kentin özel noktalarından biri seçilmiştir. Alanın konumu, topografyası ve peyzajı, zengin  mekânsal  kullanımlar  içeren  bir  sportif  ve  rekreatif  alan  vaat  etmektedir.  Bu  potansiyellerin  zengin karşılığını bulması ve doğru değerlendirilmesi için yarışma formatı iki kademeli olarak belirlenmiştir. 2.aşama 25 Mayıs 2016’da sonuçlandırılmıştır. Lüleburgaz Yıldızları Yüzme Akademisi (LYYA) Mimari Proje Yarışması, Lüleburgaz Belediyesi’nin son üç yıl içinde açtığı dördüncü mimari proje yarışmasıdır. Yarışmaya konu olan alan; Lüleburgaz İlçesi Edirne Caddesi çamlık ve üzerinde eski devlet hastanesi bulunan taşınmazdır.

Asli Jüri Üyeleri; Hüseyin Sinan Omacan, Ali Cengizkan, Yakup Hazan, Feride Önal, Deniz Dokgöz, A.Yeşim Çağlayan, Erdinç Keskin; Yedek Jüri Üyeleri Ozan Öztepe, Yıldırım Gigi, Murat Özyavuz, S. Gökçe Gök ve Raportörler; Zeynep Tüfekçioğlu, Burcu Bağcı, Gizem Pilavcı’nın  katılımları ile yarışma süreci tamamlanmıştır.

Kolokyum 10 Haziran 2016 saat 14:00’da Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

Lüleburgaz  Yıldızları  Yüzme  Akademisi  (LYYA) , Lüleburgaz Belediyesi’nin yaklaşık 15 yıldır çok önem vererek sürdürdüğü kent kültürü odaklı sosyal içerikli projelerinin bir parçası olarak hızla hayata geçirilmeyi beklemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sona erdi

Lüleburgaz Belediyesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB tarafından Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA), 8-9-10-11 Ekim tarihlerinde ...

2019 Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı

“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu ...

Önemli Duyuru!

İlçemiz Yıldız Mahallesi Doğuş Caddesi ve Kurtuluş Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde şehrimiz içme suyu ihtiyacının karşılandığı ...